Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej PolskiejKomercyjne oferty dotyczące publikowania informacji o znakach towarowych

W ostatnim czasie do Urzędu Patentowego RP zaczęły napływać sygnały dotyczące ofert składanych przez firmy komercyjne w zakresie publikacji informacji o znakach towarowych. Firmy te oferują usługę polegającą na publikowaniu informacji o chronionych znakach towarowych w swoich bazach internetowych. Działania te nie mają związku z działalnością Urzędu Patentowego, nie są przez Urząd inspirowane ani autoryzowane.

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej ostrzega przed nieuzasadnionymi opłatami

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie powiadomiła Urząd Patentowy RP o otrzymywanych od użytkowników systemu PCT sygnałach dotyczących wezwań do uiszczenia opłat za prowadzenie poszukiwań w bazach danych w odniesieniu do ich już opublikowanych zgłoszeń PCT. Informujemy, że wezwania te nie mają związku z działalnością Urzędu Patentowego, nie są przez Urząd inspirowane ani autoryzowane.

IP Marketplace - wirtualny serwis do zamieszczania ofert zakupu lub sprzedaży praw wyłącznych, dostępny dla polskich użytkowników

IP Marketplace to platforma on-line służąca do zamieszczania ofert sprzedaży praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, znaki towarowe oraz wzory przemysłowe) oraz ofert sprzedaży licencji do korzystania z nich.

 

2014-04-23

Patent na sukces – skuteczna ochrona innowacji


Urząd Patentowy RP, Urząd Miasta Racibórz oraz RAFAKO S.A. uprzejmie zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu ochrony własności przemysłowej Patent na sukces – skuteczna ochrona innowacji.

2014-04-15

Wspólny komunikat oraz wspólna praktyka dotycząca zakresu ochrony znaków towarowych czarno-białych

Urząd Patentowy RP informuje o wydanych: „Wspólnym komunikacie oraz wspólnej praktyce dotyczących zakresu ochrony znaków towarowych czarno-białych”.

2014-04-10

Konferencja „Patent na lek. Recepta na patent. O ochronie własności intelektualnej w farmacji”


Konferencja zorganizowana w dniu 9 kwietnia 2014 r. przez Urząd Patentowy RP z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

 
2014-03-24

VII Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Innowacyjność i kreatywność kobiet - Design szansą dla MSP i regionów”

W dniach 20-21 marca 2014 r. odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, organizowana przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, VII międzynarodowa konferencja „Innowacyjność i kreatywność kobiet”, pod hasłem „Design szansą dla MSP i regionów”.

2013-07-01

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chińskiej Republiki LudowejOd 1 lipca 2013 r. polscy zgłaszający mogą, w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Państwowym Urzędem Własności Intelektualnej ChRL (SIPO), skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Chinach, bazując na odpowiadającym mu polskim zgłoszeniu patentowym.

2013-01-31

Program pilotażowy PPH (Patent Prosecution Highway) Urzędu Patentowego RP i Japońskiego Urzędu PatentowegoOd 31 stycznia 2013 r. polscy zgłaszający mogą w ramach umowy zawartej między Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) a Japońskim Urzędem Patentowym (JPO) skorzystać z przyspieszonej procedury uzyskania patentu w Japonii, bazując na odpowiadającym polskim zgłoszeniu patentowym.